• ...
  محورهای همایش

۱. بنیانهای نظری صلح، عفو و دوستی از منظر ادیان

۲. صلح، عفو و دوستی در تاریخ و سیاست معاصر در خاورمیانه: نقش ادیان

۳. جلوه های صلح گستری ادیان در هنر، معماری و ادبیات

۴. صلح، عفو و دوستی در توسعه سلامت و حفظ محیط زیست از منظر ادیان

۵. صلح، عفو و دوستی در روابط اجتماعی، بین المذاهب و بین الملل: نقش رسانه ها و سازمانهای غیر دولتی

۶. نقش ادیان در نهادینه سازی صلح ، عفو و دوستی در جوامع، حقوق و روابط بین الملل

7. صلح، عفو و دوستی  از منظر رهبران ادیان و اندیشمندان انقلاب اسلامی ( امام خمینی و...)

8. سایر عناوین مرتبط با محورهای همایش 

  معرفی همایش

همایش بین المللی نقش ادیان در اخلاق صلح، عفو و دوستی با بررسی بنیانهای نظری، تاریخی، اجتماعی، سیاسی و تمدنی صلح از منظر ادیان و با رویکردی اخلاقی در صدد ارتقاء نقش آفرینی ادیان در صلح جهانی و منطقه ای میباشد. در حالیکه در خاورمیانه بزرگ اکنون بیش از هفت جنگ ادامه دار و فرساینده در افغانستان، یمن، سوریه، عراق، لیبی، سومالی و جنوب سودان در جریان است، رهبران و دانشمندان ادیان و گفتگوهای بین المذاهب میتوانند و باید با خشونت و الهیات جعلی خشونت ضد انسان وضد محیط زیست مبارزه کنند و در تمهید صلح پایدار بکوشند. گزاره ها، هنجارها، و سازمانهای دینی میتواننده هم با استفاده از هنر و ادبیات در توسعه نهادهای صلح محور در سطح جهانی موثر باشند وهم صلح پژوهی کاربردی را در حفظ سلامت جان و روان جوامع اعتلا بخشند. از آنجا که فارس و بویژه شهر تاریخی شیراز به درستی پایتخت صلح ایران و بلکه خاورمیانه میباشد، دانشگاه شیراز با همکاری سایر موسسات تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی این شهر مناسبترین میزبان برای کنفرانس بین المللی صلح در ایران در اردیبهشت سال ۱۳۹۶ میباشد. مشارکت و پشتیبانی جدی نهادهای فرهنگی از این همایش میتواند ایران را در جهت ایفای نقش پل صلح خاورمیانه یاری رساند.

 اطلاعیه شماره 22: اعلام نتایج قسمت دوم داوری تعدادی از چکیده های مقالات که تا مورخ 15دی ماه 1395 در دبیرخانه کنفرانس واصل شده است .
جهت دریافت نتایج قسمت دوم داوری تعدادی از چکیده های مقالات که تا مورخ 15دی ماه 1395 در دبیرخانه کنفرانس واصل شده است . ادامه مطلب را ملاحظه فرمائید.
1395/10/25 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره 21:برگزاری سومین پیش نشست مقدماتی همایش بین المللی
سومین پیش نشست مقدماتی همایش بین المللی با موضوع فقیه صلح «بررسی آثار، آراء و اندیشه های امام موسی صدر » روز سه شنبه 28 دی ماه 1395 ساعت 8لغایت 12 صبح در سالن آمفی تئاتر دانشکده شهید رجایی در خیابان عبیر آمیز برگزار می گردد.
1395/10/25 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره 20: داوری اولیه تعدادی از چکیده و اصل مقالات
به اطلاع کلیه کاربران محترم که برای همایش چکیده مقاله و اصل مقاله ارسال نموده اند می رساند :تعدادی از مقالات مورد ارزیابی و داوری اولیه قرار گرفته اند نتایج را در ادامه مطلب دانلود فرمایید.
1395/10/22 ادامه مطلب


اطلاعیه شماره 19: l موافقت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با درج چکیده مقالات همایش در مجله IJMS دانشگاه علوم پزشکی شیراز Iranian Journal of Medical Sciences
جلسه مشترک دبیر علمی همایش بین المللی :« نقش ادیان در اخلاق صلح ، عفو و دوستی » با مدیر مسئول محترم مجله و عضو هیأت تحریریه مجلهIjMS دانشگاه علوم پزشکی شیراز مورخ 12/10/1395در دفتر مجله با حضور آقایان دکتر محمد رضا پنجه شاهین مدیر مسئول محترم نشریه و دکتر پاکشیر سردبیر محترم مجله و دکتر علیرضا صالحی رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تشکیل شد و پس از تأکید بر ضرورت و اهمیت برگزاری همایش مزبور : 1-مقررگردید چکیده مقالات مصوب همایش در محور صلح و سلامت و محیط زیست با رویکردهای مرتبط با سلامت جسمی و روحی و معنوی و دیگر محورهای مرتبط در یک ویژه نامه نشریه IjMS همزمان با برگزاری همایش منتشر شود . این نشریه رتبه ISI دارا می باشد 2-مقررگردید اصل مقالاتی که هم مورد تأیید کمیته علمی همایش و هم مورد تأیید داوران نشریه IjMS می باشد در شماره های نشریه منتشر شود
1395/10/15 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره 18: تمدید مهلت ارسال چکیده و اصل مقاله برای همایش
بنا به درخواست مکرر جهت تمدید مهلت ارسال چکیده و اصل مقاله به اطلاع می رساند این تاریخ ها تمدید گردید .
1395/10/15 ادامه مطلب


تاریخ برگزاری همایش :
2و3 اردیبهشت ماه 1396

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات :

30 دی ماه 1395

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات :
20 اسفند ماه  1395
 

دبیرخانه همایش
دبیرخانه همایش: شیراز - بلوار ارم - پردیس ارم دانشگاه شیراز . ساختمان جهانپارس طبقه همکف
تلفن: 07136460714
ایمیل:  ethicswp@shirazu.ac.ir
چهارشنبه 29 دي ماه 1395

تا همایش ...

093
لوگو همایش
برگزار کنندگان
حامیان